Školska 2005/2006. godina...

Osvojena mesta na opštinskim, gradskim, republičkim i saveznim takmičenjima
:

MATEMATIKA

U osnovnim školama Ratko Mitrović i Đuro Strugar dana 11.03.2006. godine,
održano je Opštinsko takmičenje iz matematike za učenike od 3. do 8. razreda osnovnih škola sa Novog Beograda,
na kome je učestvovalo 883 učenika

Zadaci i rešenja zadataka sa opštinskog takmičenja iz matematike:
3. razred     4. razred    5. razred    6. razred   7. razred    8. razred

Konačni rezultati učenika sa opštinskog takmičenja iz matematike
3. razred    4. razred    5. razred    6. razred   7. razred    8. razred

Na gradsko takmičenje idu učenici koji imaju

 4. razred
65 - 100 bodova
 5. razred
55 - 100 bodova
 6. razred
40 - 100 bodova
 7. razred
35 - 100 bodova
 8. razred
35 - 100 bodova



FIZIČKO VASPITANJE

OPŠTINSKO TAKMIČENJE
RUKOMET:
Dečaci 5. i 6. razred - učešće
Devojčice 7. i 8. razred - učešće
ODBOJKA:
Devojčice7. i 8. razred - učešće
KOŠARKA:
Dečaci 5. i 6. razred - osvojeno III mesto
(Senić Filip, Neoričić Danko, Kostić Dušan, Krizmanić Aleksandar, Bojić Andrija, Zagrađanin Filip, Dašić Jordan, Jovanović Petar, Despotović Pavle, Štulović Luka, Kovačević Filip i Nikolašev Lazar)
FUDBAL:
Devojčice 6. razred - učešće
Devojčice 7. i 8. razred - osvojeno IV mesto
Dečaci 5. i 6. razred - učešće
Dečaci 7. i 8. razred - osvojeno IV mesto
ŠAH:
Lončar Luka, 5. razred - osvojeno III mesto i učestvovao na gradskom
ATLETIKA:

Trčanje na 30m. - III mesto - Milovanović Iva VI-2
Skok u dalj - II mesto - Karać Luka VIII-2
Skok u vis - I mesto - Bataić Mia VIII-1

GRADSKO TAKMIČENJE
ATLETIKA
:
Skok u vis - I mesto - Bataić Mia VIII-1

SPORTISTA GENERACIJE - Spasojević Željka

Spasojevic Zeljka


Na opštinskom takmičenju „ Dani moderne igre „ ritmičko-plesna sekcija starijih razreda u sastavu Ana Dražić, Aleksandra Zagrađanin, Mia Batajić VIII1, Nevena Petrović VIII-2, Anja Dujović VII-2 i Ivana Đorđević VII-1 je osvojila treće mesto i predstavljala školu na 11. Reviji pobednika u organizaciji „ Prijatelja dece „ – Novi Beograd u Sava centru.

Na opštinskom takmičenju u okviru “ Festivala malih dečjih scena „ -smotra stvaralaštva osnovnih škola, u pozorištu „ Pinokio „ učestvovali su naši učenici Marina Stefanović, Tamara Vlajić i Milica Vujović iz VII-2 i Filip Senić iz VI-1. sa adaptiranom predstavom „Pokondirene tikve“ Jovana Sterije Popovića i osvojili treće mesto. Predstavu je režirala Lidija Novaković, prof. srpskog jezika. Učenici su dobili diplome i pohvale.


USPEH UČENIKA NA TAKMIČENJIMA:

TAKMIČENJE

OPŠTINSKO GRADSKO
OBLAST
I
II
III
REPUBLIČKO

SRPSKI JEZIK

1

 

3

4. mesto na gradskom takmičenju

LIKOVNA KULTURA

6

 

1

3 prve nagrade na gradskom takmičenju
1. nagrada na nacionalnom nivou

NEMAČKI JEZIK

 

3

 

2. mesto na gradskom takmičenju
6. mesto na gradskom takmičenju

MUZIČKA KULTURA

1

 

1

 

ENGLESKI JEZIK

 

 

1

učešće na gradskom takmičenju

RITMIČKO-PLESNA GRUPA

 

1

 

BIOLOGIJA

 

 

2

 

DRAMSKA SEKCIJA

 

 

1

 

HEMIJA

1

1

1

 

FIZIKA

 

 

1

 

FIZIČKO VASPITANJE

1

1

3

1.na gradskom takmičenju-skok u vis
- plasman na
gradsko takmičenje u šahu

TO

 

 

11

 

MATEMATIKA

3

1

 

2 prva mesta na republičkom takmičenju
2. mesto na republičkom takmičenju
2
prva mesta na gradskom
takmičenju
3.
mesto na gradskom
takmičenju
2 plasmana na gradsko takmičenje

UKUPNO 13 6 26  


Luka Minić, učenik VII-2, je osvojio prvu nagradu na likovnom konkursu « Evropa u školi « u organizaciji Evropskog pokreta u Srbiji.

U našoj Školi je uz dobru organizaciju i veliko angažovanje pojedinih članova kolektiva ove školske godine vrlo uspešno održano opštinsko takmičenje iz matematike i opštinsko takmičenje likovnih sekcija škola Novog Beograda u okviru 11.Smotre stvaralaštva dece Novog Beograda, pod pokroviteljstvom Dečijeg saveza «Prijatelji dece“ Novi Beograd. Takmičenja su protekla u dobroj atmosferi i svi učesnici su bili veoma zadovoljni boravkom u našoj Školi.